Bohumil Buzek

Z Valašský odbojový spolek
Verze z 25. 4. 2024, 11:59, kterou vytvořil DanielGargulak (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „<nowiki>*</nowiki>20. července 1910v Květově (okres Milevsko v Čechách) - Otec Bohumír Buzek byl uzenářským pomocníkem u firmy Antonín Kaszte…“)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

*20. července 1910v Květově (okres Milevsko v Čechách) -

Otec Bohumír Buzek byl uzenářským pomocníkem u firmy Antonín Kasztelnik ve

městě Żywiec v jižním Polsku a matka Anna, rozená Hejlová,

byla v domácnosti. Po základní školní docházce nastupuje mladý Bohumil na státní gymnázium

v Českých Budějovicích a později v Písku, které úspěšně zakončí 21. června 1929 maturitou.

Vedle úspěchů ve škole se mladý Bohumil aktivně věnoval sportu v Sokole a dle některých pramenů byl i členem Skautu.

V devatenácti letech je odveden na vojnu, konkrétně k 5. dělostřeleckému pluku v Jindřichově Hradci a krátce poté je přijat ke studiu na důstojnické škole v Košicích.

Po roce přechází na prestižní vojenskou akademii do Hranic, a zavazuje se k šestileté službě u čs. armády. Na samém konci července 1932 je jmenován poručíkem pěchoty ve Valašském Meziříčí. Dalším jeho působištěm se stává Opava a nedlouho poté Prostějov, kde v srpnu 1935 absolvuje kurz pro letecké pozorovatele.

V listopadu téhož roku je převelen k leteckému pluku do Piešťan, kde se etabluje jako nižší důstojník v 10. letce. Ve funkci nižšího důstojníka a pozorovatele pěchoty setrvává až do 30. září 1936.

Od 1. října 1936 již u jména Bohumila Buzka figuruje hodnost nadporučíka pěchoty o půlroku později se stává nočním pilotem.

V polovině roku 1937, již jako nadporučík letectva, je určen k letcům ustanoveným k létání v noci a stává se dokonce druhým pobočníkem velitele, posádkou v Piešťanech.